STOMATOLOGIA 1 DNIA

Dzięki systemowi CEREC nie wykonujemy wycisków. Alternatywą jest bardzo precyzyjny skaner optyczny za pomocą którego skanujemy jamę ustną pacjenta uzyskując trójwymiarowy obraz na monitorze komputera. Po zeskanowaniu pacjenta nie opuszczając swojego gabinetu mogę zaprojektować uzupełnienie. Średni czas wykonania pojedynczego punktu wynosi zazwyczaj kilka godzin.

W systemie Cerec3D pacjent może czynnie brać udział w projektowaniu kształtu swoich zębów, a całość jest widoczna na monitorze komputera. Zaprojektowane uzupełnienie wygląda w rzeczywistości w ustach pacjenta tak, jak na ekranie monitora, dzięki temu ryzyko niezadowolenia z efektów leczenia ograniczamy do minimum.

 

W protetyce komputerowej wszystkie prace protetyczne wykonywane są z fabrycznie przygotowanych bloczków ceramicznych mających wytrzymałość 3-4 krotnie większą niż tradycyjne korony i mosty. Precyzja wykonania i wytworzenia uzupełnień jest dużo wyższa ponieważ jest to materiał jednolity a projekt wykonywany jest w 28- krotnym powiększeniu.

Rezygnując z utartych schematów i decydując się na wycięcie uzupełnienia frezarką numeryczną decydujemy się na pracę wykonaną z dokładnością 25 mikronów ( grubość włosa ludzkiego to 70-120 mikronów). W technologii komputerowej wszystkie wykonywane uzupełnienia są pełnoceramiczne, bezmetalowe a co za tym idzie dają najwyższą estetykę i najlepszą biozgodność z naturalnymi tkankami.

Leczenie z systemem CEREC to:

  • eliminacja tradycyjnych wycisków
  • eliminacja uzupełnień tymczasowych
  • natychmiastowe uzupełnienia protetyczne
  • długoletnia trwałość

To TY decydujesz w jakim czasie będziesz cieszyć się swoim nowym, promiennym uśmiechem!