Mosty porcelanowe Kłodzko

Jedną z form uzupełnień brakujących zębów są mosty porcelanowe. Wykonujemy je w prowadzonym przez nas na terenie Kłodzka gabinecie stomatologicznym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla pacjentów, ponieważ montuje się je na stałe na ich własnych zębach. W przeciwieństwie do typowej protezy nie wyciąga się ich z jamy ustnej.

Jak zbudowany jest most protetyczny? Składa się on z koron, które osadzone są na zębach filarowych (lub implantach) i połączone z przęsłem lub przęsłami zastępującymi brakujące zęby. Całość jest odlewana albo frezowana z napaloną po wierzchu porcelaną i idealnie dopasowana do kształtu wcześniej opracowanych przez stomatologa zębów filarowych, a także dziąseł.

Kiedy warto zdecydować się na uzupełnienie w postaci mostów porcelanowych? Jeśli brakuje jednego lub więcej zębów w łuku. Dzięki temu rozwiązaniu przywraca się nie tylko jego ciągłość, ale także wzmacnia uzębienie z rozległymi ubytkami próchnicowymi czy mechanicznymi. Pozwala ono również skorygować nieprawidłowy kształt koron czy przywrócenie naturalnego koloru.

Proponowane w naszym gabinecie mosty protetyczne wykonywane są materiałów trwałych i odpornych na czynniki mechaniczne i chemiczne. Dzięki temu pozostają w niezmienionym stanie przez wiele lat, a pacjent nie musi obawiać się ryzyka ich uszkodzenia. Pomimo upływającego czasu, nie zmieniają także swojego koloru i kształtu.

Oferujemy pacjentom mosty porcelanowe na różnej podbudowie:

  • metalowej – która jest najbardziej popularna. Trzon konstrukcji stanowi w tym przypadku stop metalu. Jest to materiał cechujący się dużą wytrzymałością, pozwalający na uzupełnianie dużych braków zębowych;
  • porcelanowej na cyrkonie – szkielet elementu stanowi tlenek cyrkonu, który ma kolor zbliżony do barwy zęba. Tego rodzaju mosty protetyczne mają sporą wytrzymałość mechaniczną i zapewniają efekt naturalnego uzębienia;
  • pełnoceramicznej – wskazana jest raczej do odbudowy pojedynczych braków zębowych. Wynika to głównie ze znacznie mniejszej wytrzymałości mechanicznej.

W naszym gabinecie wykonujemu pełnoceramiczne korony oraz mosty wykonywane techniķą cyfrową. Dzięki temu możemy zaoferować państwu odbudowy protetyczne o najwyższej estetyce bez zbędnego czasu oczekiwania. Po cyfrowym zeskanowaniu jamy ustnej technik projektuje na komputerze przyszły ząb, a następnie jest on frezowany w cyfrowej frezarce. Największą zaletą takiego postępowania jest to, że cała procedura, od skanowania po oddanie gotowych zębów, trwa zaledwie kilka godzin.