Licówki Kłodzko

Czym są licówki? To inaczej cieniutkie porcelanowe lub kompozytowe łuski, które przykleja się na powierzchni zęba. Ten zabieg pozwala poprawić ich kolor oraz kształt. Jest jednym z najdoskonalszych rozwiązań w stomatologii estetycznej. Pacjenci, którzy chcą uzyskać tym sposobem białe i równe uzębienie zapraszamy do naszego gabinetu mieszczącego się na terenie Kłodzka. 

Wskazaniem do zastosowania licówek jest poprawa nieestetycznego koloru i kształtu zębów spowodowanych np. przebarwieniami.

Przeciwwskazaniami do zabiegu mogą być natomiast:

  • duże wady zgryzu,
  • bruksizm – czyli nawykowe, nieświadome zgrzytanie zębami lub ich nadmierne zaciskanie,
  • dużo wypełnień ubytków,
  • obecność rozległej próchnicy,
  • stan po leczeniu kanałowym.
    Decydując się na założenie licówek, pacjent zyskuje naturalny i piękny efekt estetyczny. Poza tym, że są one wykonane z wysokiej jakości materiału, to technik dentystyczny nadaje im kształt i kolor dopasowany indywidualnie do pacjenta. Stomatolog najpierw poznaje oczekiwania danej osoby, powstaje dokumentacja fotograficzna zębów oraz wykonywane są ich modele. Ponadto wykonywana jest symulacja zmian. Przez przyklejeniem licówek odbywa się jeszcze preparacja zębów i stosuje się uzupełnienia tymczasowe. Jeśli pacjent ma zdrowe uzębienie, to cały proces może zająć nawet zaledwie 7 dni.

Prawidłowo wykonane oraz założone nie podrażniają dziąseł i są całkowicie obojętne dla organizmu.

Zastosowana w licówkach porcelana oraz nowoczesny system ich przyklejania do zębów wpływają na trwałość tego rozwiązania. Wytrzymują one nawet wiele lat, zachowując pierwotny kształt i kolor. Aby jednak utrzymać taki efekt, należy stosować się do zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.

Trzeba pamiętać o tym, że zastosowanie tej techniki wiąże się z koniecznością nieznacznego oszlifowania powierzchni licowej zęba. Oznacza to, że raz przygotowany w ten sposób ząb, będzie musiał być już zawsze w zaopatrzony w licówkę. Jej założenie nie stanowi za to przeszkody przy wykonywania rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej.