Implanty Kłodzko

Utrata zęba jest problemem estetycznym i zdrowotnym. Dzięki współczesnym rozwiązaniom stomatologicznym można sobie z tym poradzić na kilka sposobów. Oprócz możliwości założenia protezy ruchomej lub stałej, czyli tzw. mostu, stosuje się implanty zębów. Jest to jedna z usług świadczonych w naszym gabinecie w Kłodzku.

Zabieg wszczepienia specjalne śruby umieszczanej w kości szczęki lub żuchwy polecany jest zwłaszcza pacjentom, którym zależy na trwałej odbudowie utraconego uzębienia. Implanty wykonuje się najczęściej z tytanu, czyli materiału, który nie ulega korozji i jest dobrze tolerowany przez organizm. To bezpieczny dla człowieka metal cechujący się ponadprzeciętną trwałością. W zdecydowanej większości przypadków bardzo szybko łączy się on tkanką kostną. Inną odmianą są wkręty cyrkonowe, będące równie skutecznym rozwiązaniem, ale rzadziej wszczepiane.

Rolą implantów jest zastąpienie korzeni zębowych. Proces ich łączenia się z tkanką kostną trwa kilka miesięcy. W momencie, kiedy się już zrosną, należy zamontować łącznik oraz koronę uzupełniającą ubytek.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, to wkręty mogą być założone już podczas pierwszej wizyty. Dzięki temu pacjent już w tym samym dniu opuszcza gabinet stomatologiczny z gotowym zębem. Gdy jednak braki w uzębieniu są znaczące, to wówczas w pierwszej kolejności wszczepia się samą śrubkę, po wygojeniu rany, zakładana jest korona.

Implanty zębów Kłodzko

Profesjonalnie założone i poprawnie zrośnięte z kością implanty mogą służyć pacjentowi dożywotnio. Warunkiem jest oczywiście odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej, czyli regularne czyszczenie zębów oraz przestrzeni pomiędzy nimi.

Wkręty są też znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem. Zanim jednak zabieg zostanie wykonany, dana osoba powinna przejść szczegółową diagnostykę (m.in. zdjęcie RTG), aby potwierdzić dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniami do zabiegu mogą być np. ciąża, paradontoza, cukrzyca czy choroby nowotworowe.

Orientacyjny koszt wszczepienia implantów zębów w gabinecie dentystycznym w Kłodzku można sprawdzić w zakładce „Cennik”. Każdy zabieg jest zawsze ostatecznie wyceniany indywidualnie.